Sukulent – doskonały prezent na każdą okazję.

Opublikowano: 6 lipca 2018

Pięknie się prezentuje, nie wymaga wiele pracy i w dodatku świetnie sprawdzi się w roli prezentu. Terrarium na sukulenty to idealny dodatek do każdego wnętrza, nawet jeśli jego właścicielem jest osoba zapracowana, często podróżująca lub po prostu nie posiadająca „ręki do kwiatów”.

sukulent

Czego potrzebujesz?
• Sukulentów – jakich chcesz i ile chcesz 😉 ważne jest, aby roślinki były różnej wielkości ,wysokości i zmieściły się w wybranym przez Ciebie naczyniu

• Drobnych białych kamyczków

• Ziemi

• Szklanego naczynia o dowolnym kształcie

• Małej łopatki ogrodowej

 

Pierwszym krokiem jest nasypanie kamyczków na dno naczynia. Dzięki nim woda, która spłynie podczas podlewania kwiatów będzie zatrzymywała wilgotność ziemi. Następnie na wcześniej wysypane kamienie dodaj ziemię. Wsypana warstwa ziemi powinna być gruba, ponieważ będziemy umieszczać w niej kwiaty. Kolejnym krokiem jest umieszczenie roślin w ziemi. Początkowo przyłóż kwiaty do siebie, aby sprawdzić w jakich kombinacjach będą wyglądały najlepiej. Wybrany układ roślinek, za pomocą łopatki, umieść w ziemi. Gdy Twoje kwiaty są już umieszczone w naczyniu, wierzch ziemi posyp kamykami.

6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 2 3 4 5